تارنماي جشنواره هفته قرآن و عترت استان بوشهر
درباره وبلاگ
در راستای تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی و منویات مقام معظم رهبری و پیگیری اجرای مصوبات شورای قرآنی استان و همچنین به منظور بسط و توسعه تبلیغ و ترویج قرآن و عترت در حوزه های مختلف، معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با همکاری شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی استان و دیگر نهادهای دولتی و موسسات مردمی، اقدام به برگزاری هفته قرآن و عترت در سراسر استان بوشهر از تاریخ ١١ لغایت ١٦ اسفندماه سال جاری نموده که در این هفته میمون و مبارک، شاهد برنامه های متنوع و گسترده ای از سلسه مسابقات و جشنواره های هنری، علمی و ادبی با محوریت قرآن و عترت به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی در استان خواهیم بود. ** دبیرخانه ستاد مرکزی برگزاری هفته قرآن و عترت - اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان بوشهر - 07733321158
آمار وبلاگ
تعداد بازديد ها : 369
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 1
= جشنواره عکس و فیلم و فیلمنامه نویسی


همه آثار باید به صورت فایل دیتا و برروی سخت افزار هایی مانند DVD9 - DVD(data) - Flashmemory - Hard External - SDCard

سخت افزارهای فوق الذکر عودت داده می شوند)

آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار: 25 بهمن ماه 1395

انتخاب آثار: 30 بهمن

برگزاری جشنواره: 11 الی 16 اسفندماه

نشانی ارسال آثار: بوشهر، خیابان شهید عاشوری، بهارستان 22، کوچه شهید دموخ، دبیرخانه جشنواره قرآن و عترت (فیلم و عکس)

تلفن: 0773538165

توجه: روی پاکت ارسال قید شود: مربوط به جشنواره قرآن و عترت


***

= جشنواره شعر، داستان، مقاله، مشاعره، پایان نامه ها


در قالب های شعر، داستان، مقاله، مشاعره، پایان نامه

مهلت ارسال آثار: 25 بهمن 1395
زمان برگزاری جشنواره: اسفندماه 1395 همزمان با هفته قرآن و عترت
آدرس دبیرخانه: بوشهر، خیابان هلالی، موسسه سیمای فرهنگ معاصر بوشهر
تلفن: 07733548660

***
=فراخوان جشنواره صنایع دستی با موضوع قرآن و عترت

آثار در حیطه هنرهای سنتی ایران رده بندی شده باشند و مرتبط با قرآن و نماز مانند نگارگری، تذهیب، هنرهای مرتبط با چوب، زیر انداز های سنتی و سجاده ا، سفال...

هر هنرمند فقط سه اثر به انضمام مشخصات کامل هنرمند و اثر هنری به دبیرخانه جشنواره ارسال نماید.

در صورت انجام کار گروهی مشخصات همه هنرگران قید شود


مهلت ارسال: 25 بهمن 1395

انتخاب آثار: 30 بهمن

اطلاع رسانی: 11 بهمن همزمان با آغاز هفته قرآن و عترت

آدرس دبیرخانه: بوشهر، میدان امام خمینی، معاونت صنایع دستی

تلفن: 07733533630


***

=جشنواره ویژه کودک و نوجوان


در قالب های کاردستی، نشریه، قصه گویی، داستان نویسی، شعر سرایی، نقاشی و خوشنویسی

با موضوعات داستان های قرآن و عتری، ضرب المثل های قرآنی، قصه های قرآنی، سبک زندگی اسلامی و مضامین و معارف دینی و قرآنی


آخرین مهلت آثار: 25 بهمن 1395

انتخاب آثار: 30 بهمن

گروه سنی: کودک و نوجوان (ب ج د ه)

آدرس دبیرخانه: بوشهر، میدان قدس، اداره کل کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان استان بوشهر

تلفن: 07733326158


***


معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، شرحی از آخرین رویدادهای جشنواره هفته قرآن وعترت استان را اعلام نمود.

به گزارش معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، عبدالرضا عالی پور گفت: در راستای تحقق اهداف منشور توسعه فرهنگ قرآنی و منویات مقام معظم رهبری، پیگیری اجرای مصوبات شورای قرآنی استان و همچنین به منظور بسط و توسعه تبلیغ و ترویج قرآن و عترت در حوزه های مختلف، معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دیگر نهادهای دولتی و موسسات مردمی، اقدام به برگزاری هفته قرآن و عترت در سراسر استان بوشهر از تاریخ ۱۱ لغایت ۱۶ اسفندماه سال جاری نموده است.

وی اظهار داشت: در این هفته مبارک و فرخنده، شاهد برنامه های متنوع و گسترده ای از جمله سلسه مسابقات و جشنواره های فرهنگی، هنری، علمی و ادبی با محوریت قرآن و عترت به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی در استان خواهیم بود که همراه با سایر برنامه های جنبی اجرا می گردد.

عالی پور افزود: دبیرخانه ستاد مرکزی برگزاری هفته قرآن و عترت، تا کنون به توفیق الهی، کلیه برنامه های جشنواره را با همکاری معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، استانداری بوشهر، سازمان  برنامه و بودجه استان، اداره کل آموزش و پرورش، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس جنوبی، نیروگاه اتمی بوشهر، سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر، شورای هماهنگی و گسترش فعالیت های قرآنی استان، صدا و سیمای مرکز بوشهر، اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سپاه امام صادق(ع) استان، منطقه دوم دریایی سپاه استان، سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح استان سازمان تبلیغات اسلامی استان، اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، انجمن سینمای جوانان ایران دفتر بوشهر، کارخانه آبمیوه سیرافان، اتحادیه تشکل های قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر، حوزه هنری استان، انجمن خوشنویسان ایران شعبه بوشهر، انجمن هنرهای نمایشی ایران استان بوشهر، انجمن هنرهای تجسمی بوشهر، اتحادیه موسسات قرآنی مردمی سازمان تبلیغات اسلامی استان، گروه موسیقی نوای دمام، انجمن شعر و ادب بوشهر، ستاد نماز جمعه بوشهر و موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالثقلین بوشهر، کانون مداحان و شعرای آیینی بوشهر و نیز دیگر دستگاههای اجرایی و موسسات مردمی استان خصوصاً نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر انجام داده است.

وی در پایان افزود بیان کرد: از برگزیدگان جشنواره های هنری هفته قرآن و عترت و تمامی منتخبینی که در سال ۱۳۹۵ در سطح ملی و بین المللی با محوریت قرآن و عترت رتبه کسب نموده اند در مراسم پایانی هفته قرآن و عترت در ۱۶ اسفند روز قرآنی استان بوشهر تجلیل می شود و همچنان امید آن است تا به مدد حق تعالی، اجرای این گونه برنامه ها بستری مناسب را  جهت انجام فعالیت های دینی هنرمندان و دیگر اقشار مختلف جامعه  فراهم می نماید.

منبع: buetrat.com

جشنواره‌های هنری «فیلم، عکس و فیلمنامه نویسی»، «شعر و داستان»، «هنرهای تجسمی»، «صنایع دستی»، «آواها و نغمات آیینی، مذهبی» و... به مناسبت هفته قرآن و عترت استان بوشهر برگزار می‌شود.

هفته قرآن و عترت استان بوشهر از یازدهم تا شانزدهم اسفندماه از سوی معاونت قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با برنامه‌های متنوع مانند مسابقات و جشنواره‌های فرهنگی، هنری، علمی و ادبی با محوریت قرآن و عترت برگزار می‌شود.

به گزارش «سیرنگ»، فراخوان هنری هفته قرآن و عترت استان بوشهر در رشته‌های «فیلم، عکس و فیلمنامه نویسی»، «شعر، داستان، مشاعره، مقالات و پایان‌نامه‌ها»، «هنرهای تجسمی»، «صنایع‌دستی»، «سوگواره آواها و نغمات آیینی، مذهبی»، «جشنواره ویژه کودک و نوجوان» منتشر شده است. 

برپایی نمایشگاه دستاوردهای هنری هفته قرآن و عترت با تمامی آثار  جشنواره‌های هنری هفته قرآن و عترت از دیگر برنامه‌های هنری این هفته در استان بوشهر است.

در این هفته مبارک و فرخنده، شاهد برنامه های متنوع و گسترده ای از جمله سلسه مسابقات و جشنواره های فرهنگی، هنری، علمی و ادبی با محوریت قرآن و عترت به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی در استان خواهیم بود که همراه با سایر برنامه های جنبی اجرا می گردد.

از برگزیدگان جشنواره های هنری هفته قرآن و عترت و تمامی منتخبینی که در سال ۱۳۹۵ در سطح ملی و بین المللی با محوریت قرآن و عترت رتبه کسب نموده اند در مراسم پایانی هفته قرآن و عترت در ۱۶ اسفند روز قرآنی استان بوشهر تجلیل می شود و همچنان امید آن است تا به مدد حق تعالی، اجرای این گونه برنامه ها بستری مناسب را  جهت انجام فعالیت های دینی هنرمندان و دیگر اقشار مختلف جامعه  فراهم می نماید

بستری مناسب را  جهت انجام فعالیت های دینی هنرمندان و دیگر اقشار مختلف جامعه  فراهم می نماید.

منبع: buetrat.com


اطلاعات بیشتر از جزئیات جشنواره و قالب های آثار

معاونت قرآن و عترت - پوستر های جشنواره

خبرگزاری سیرنگ - پوسترها

X